Pramogaukime saugiai

Data

2018 12 20

Įvertinimas
0
fejerverkai.jpg

Iki šventų Kalėdų ir Naujųjų Metų liko kelios dienos. Kad didžiųjų metų švenčių pakilios nuotaikos neaptemdytų nelaimės, sostinės ugniagesiai gelbėtojai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai prašo pasirūpinti savo artimųjų ir turto saugumu. Pareigūnai primena, kad draudžiama egles puošti žvakutėmis ir bengališkosiomis ugnelėmis, reikia būti atidiems naudojant šventines elektrines girliandas bei kitus elektrinius prietaisus. Išvykstant iš namų ilgesniam laikui privaloma juos išjungti iš elektros tinklo. Taip pat svarbu nepalikti be priežiūros besikūrenančios krosnies, židinio ir degančios žvakės, o degių daiktų nelaikyti arti tiesioginės liepsnos ar kitų įkaitusių paviršių.

Šventinių renginių metu bei masinio susibūrimo vietose, kur lankosi daug žmonių, asmenys, atsakingi už renginių organizavimą, privalo kruopščiai patikrinti patalpų gaisrinę būklę: evakuacijos kelius, išėjimus, kad jie būtų laisvi, atrakinti, evakuacinius bei avarinius apšvietimus, gaisrinę automatiką, kad ji būtų veikianti, taip pat pirmines gaisro gesinimo priemones. Pastebėtus trūkumus privaloma pašalinti iki renginių pradžios.

Pirotechnikos priemones galima naudoti tik padėjus ant lygaus nedegaus paviršiaus. Prieš uždegant, jas būtina nukreipti į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu. Pirotechnikos priemonių negalima naudoti apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų. Jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nereikia prie jo artintis mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Pirotechnikos gaminio negalima ardyti ir bandyti dar kartą uždegti. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį ar sniegą.

Gruodžio 22 d., nuo 15 iki 18 val., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato  pareigūnai kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnais Vilniaus Katedros aikštėje rengia prevencinę akciją ,,Pramogauk saugiai“. Jos metu valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gyventojams patars, kaip saugiai naudoti pirotechnikos priemones, kaip apsaugoti save ir artimuosius nuo gaisro šventiniu laikotarpiu, primins, kad namuose turi būti įrengtas autonominis dūmų detektorius bei konsultuos priešgaisrinės saugos klausimais. Taip pat bus kitų edukacinių užsiėmimų, kurių metu bus galima pasigaminti saugią origami pliauškynę, dalyvauti viktorinoje bei smagiai praleisti laiką.

Linkime saugių švenčių!