Popietė, kuri tapo istorine Vilniaus ugniagesių bendruomenei

Data

2018 09 18

Įvertinimas
0
001.jpg

2018 m. rugsėjo 18 d. popietė Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (toliau – valdyba) tapo istorine. Septyni pretendentai į savanorius ugniagesius vykdančius visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje pradėjo įvadinius mokymus. Juos išklausę pretendentai taps savanoriais ugniagesiais, vykdančiais švietėjišką veiklą gaisrų prevencijos srityje.

„Visų pirma sveikinu tapus pirmaisiais pretendentais nusprendusiais tapti savanoriais ugniagesiais prevencinėje veikloje Vilniaus apskrityje. Linkiu informatyvios dienos ir tikiuosi, kad netrukus į savanorių ugniagesių gretas už rankų atsivesite ir draugų“, sakė valdybos viršininko pavaduotojas, atliekantis valdybos viršininko funkcijas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Evaldas Tamašauskas.

Įvadiniuose mokymuose dalyvavo vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Giedrius Jasionis, valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas, vidaus tarnybos majoras Mantas Sližauskas, valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus Prevencinės veiklos poskyrio viršininkas bei šio poskyrio vyriausiasis specialistas Romualdas Kazlauskas. Klausytojams buvo pristatyta Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus veikla bei valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriaus darbo subtilybės, ateities vizijos, susijusios su savanorių ugniagesių, vykdančių švietėjišką veiklą gaisrų prevencijos srityje darbu. Pasidžiaugta geru pavyzdžiu, kad ateityje jaunimas mokys jaunimą saugaus elgesio. „Prevencinis darbas ne visada pastebimas, bet duoda labai didelę naudą“, teigė Giedrius Jasionis.

Šiandienos įvadinių mokymų grupė yra ypatinga ne tik todėl, kad tai pirmoji pretendentų į savanorius ugniagesius vykdančius visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje Vilniaus apskrityje, bet ir todėl, kad juose dalyvauja ateities karta. Tai paaugliai, kurie tikimasi taps ne tik puikiu pavyzdžiu bendraamžiams, bet ir mokytojais savo šeimai, artimiesiems bei pedagogams mokyklose. Daliai mokymų klausytojų ugniagesio gelbėtojo darbas yra pažįstamas. Ne naujiena pretendentams ir saugus elgesys su ugnimi, saugus elgesys vandenyje ir ant vandens, užklupus audrai ir panašūs prevenciniai klausimai. Daugelis šiandienos įvadinių mokymų dalyvių besiruošiančių tapti savanoriais ugniagesiais ankščiau dalyvavo jaunųjų ugniagesių veikloje ir turėjo galimybę ne tik išgirsti, bet ir išbandyti bei prisiliesti prie ugniagesio gelbėtojo darbo. „Tokie savanoriai yra didelė vertybė visai Vilniaus ugniagesių bendruomenei“, sakė vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas  Evaldas Tamašauskas.

Išklausę 8 valandų trukmės mokymus pretendentai bus įtraukti į savanorių ugniagesių sąrašus valdyboje. Jie gaus pažymėjimus bei atpažinimo ženklus ir pradės veiklą, o Vilniaus ugniagesių bendruomenė užrašys šią istoriją, kuria verta didžiuotis jau dabar.

Visus norinčius prisijungti prie Vilniaus ugniagesių bendruomenės kviečiame tapti savanoriais ugniagesiais. Daugiau informacijos apie tai skaitykite mūsų interneto svetainės skyrelyje „Savanorių ugniagesių veikla“.