Pasirašytos pirmosios savanoriškos veiklos sutartys

Data

2018 07 17

Įvertinimas
2
Savanoriai ugniagesiai.jpg

Liepos 17 d. Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje pasirašytos savanoriškos veiklos sutartys su pirmaisiais savanoriais ugniagesiais. Jiems taip pat įteikti savanorio ugniagesio atpažinimo ženklai ir savanorio ugniagesio kursų baigimo pažymėjimai. „Šiandien iškilminga diena ne tik jums, bet ir mūsų valdybai, kuri pasirašė pirmąsias sutartis su savanoriais ugniagesiais, – sakė šios valdybos viršininkas Vidas Kerševičius. – Sveikiname jus įstojus į didžiausią Europos Sąjungos organizaciją. Nuo šiandien jūs esate pilnaverčiai savanorių ugniagesių bendruomenės nariai. Mūsų valdyba iki šiol neturėjo užnugario, o savanoriai ir bus ta parama, kurią mes galėsime pasitelkti kilus gaisrui.“

Savanorio ugniagesio pažymėjimus V. Kerševičius įteikė Bendrojo pagalbos centro pajėgų valdytojai Svetlanai Karniliuk, Vilniaus AVPK Patrulių rinktinės vyriausiajam patruliui Mantvydui Laurinaičiui ir statybininkui Andriui Pranskevičiui. Paklausti, kodėl nusprendė pasirinkti šį kelią, savanoriai ugniagesiai sakė, jog nori padėti žmonėms ir prasmingai leisti laiką. „Gyvenime turi ne tik imti, bet ir duoti. Be to, turiu vaikų, kuriems noriu būti pavyzdys,“ – teigė A. Pranskevičius.

M. Laurinaitis ir A. Pranskevičius savanoriaus Vilniaus APGV 1-ojoje komandoje, S. Karniliuk – 5-ojoje komandoje. Pasak 5-osios komandos viršininko Arūno Dikčiaus, savanoriai ugniagesiai turės dvi galimybes: juos pasikviesti bus galima iš namų arba jie budės su pamaina. 1-osios komandos viršininkas Simonas Matulevičius teigė, jog pirmiausia savanoriai bus pakviesti į mokymus. „Vėliau, jeigu gaisro gesinimo vadovas įvertins, jog gaisro gesinimui reikia daugiau rankų, pasitelks ir savanorius ugniagesius,“ – sakė S. Matulevičius.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai sveikina naujai prisijungusius kolektyvo narius ir linki savanoriams ugniagesiams sėkmės naujoje veikloje.

Parengta pagal PAGD informaciją