Pamokos progimnazijoje prasidėjo evakuacija iš pastato

Data

2018 09 06

Įvertinimas
0
DSCF0648.jpg

2018 m. rugsėjo 5 d., 8.11 val., ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Žirmūnų gatvėje esančioje progimnazijoje kilo gaisras. Skubiai buvo išsiųstos priešgaisrinės pajėgos. Kai ugniagesiai atvyko į įvykio vietą, pro langą trečiajame aukšte veržėsi dūmai. Daugiau nei 900 moksleivių progimnazijos administracija jau buvo saugiai išvedusi į lauką.

Gaisras kilo klasėje, kurioje tuo metu pamokos nevyko. Šiuo metu  tiriama, kokios jo priežastys. Gaisro metu sudegė monitorius ir spausdintuvas, apdegė stalai bei aprūko kabineto sienos. Nuo aitrių dūmų teko vėdinti koridorių trečiajame aukšte. Laimei, žmonės nenukentėjo. Tik operatyvių progimnazijos personalo veiksmų dėka pavyko išvengti skaudžių padarinių ir didelių nuostolių, moksleiviai, mokytojai ir darbuotojai buvo laiku evakuoti iš patalpų, liko sveiki ir atsipirko tik išgąsčiu.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai 2017 m. gruodžio ir 2018 m. sausio mėnesiais vykdė prevencinę akciją ,,Evakavimo keliai mokyklose“. Jos metu jie patikrino 155 švietimo įstaigas Vilniaus mieste  ir 54 – Vilniaus rajone, kaip jose pasirengta saugiam žmonių evakavimui iš pastatų, patikrinti ir evakuaciniai išėjimai.

Šiais metais valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai atliko 54 mokyklų planinius priešgaisrinius techninius patikrinimus, 125 kartus dalyvavo susitikimuose su moksleiviais bei 5 kartus stebėjo vykdomas mokomąsias evakuacines pratybas, dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame ikimokyklinių įstaigų vadovų seminare, kurio metu apžvelgė ikimokyklinių ugdymo įstaigų priešgaisrinę būklę ir problematiką. Taip pat inicijavo žmonių evakavimo, kilus gaisrui, praktinių pratybų mokomosios medžiagos parengimą.