Geroji gaisro gesinimo praktika

Data

2018 12 17

Įvertinimas
0
santaros_palata.jpg

Ankstų sekmadienio rytą 07 val. 14 min. Vilniaus ugniagesiai gavo pranešimą, kad Vilniuje, Santariškių g. 2,  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, viename iš korpusų, 10 aukšte dega palata. Pagal iš anksto numatytą priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų ir priemonių sutelkimo planą į įvykio vietą išvyko 6 automobilinės cisternos, automobilinė platforma kopėčios su siurbliu, konteinerinis automobilis su manipuliatoriumi, štabo automobilis.

Jau po 4 minučių į vietą atvykus pirmosioms priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms, pirmąjį gaisro gesinimo vadovą prie įėjimo į klinikas pasitiko apsaugos darbuotojas ir nurodė gaisro kilimo vietą (Santaros klinikų Endokrinologijos skyriaus palata). Nuo šalia degančios palatos esančio gaisrinio čiaupo ugniagesiai gelbėtojai pasijungė vandenį ir greitai sustabdė degimą taip pat patikrino visas aukšte esančias palatas.

Nors ligoninės palata, nėra tas objektas, turintis labai didelę gaisrinę apkrovą, bet netgi tokio gaisro metu susidarančios sąlygos, t.y. uždūminimas, situaciją padaro labai pavojinga. Būtent ligoninėje tie pavojai padidėja keleriopai. Todėl, kol pirmieji atvykę ugniagesiai gelbėtai dirbo degančiame aukšte, papildomai atvykstantys padalinai jau vykdami į vietą suformavo grandis su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis ir vos atvykę į įvykio vietą pradėjo žvalgybą kitose degusio korpuso aukštuose.  

Gaisro metu žmonės nenukentėjo, gaisro padariniai minimalūs. Tam įtakos turėjo suveikusios gaisro aliarmavimo bei vėdinimo sistemos, veikiantis vidaus gaisrinis vandentiekis bei tvarkingi gaisriniai čiaupai. Dėka skyriuje budėjusios slaugės Kristinos Gusčiūtės sumanių veiksmų, visi gaisro metu degančiajame skyriuje buvę ligoniai (25 žmonės) buvo operatyviai evakuoti į saugią vietą iki priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų atvykimo.